17

14.5.2017

V neděli 14. května proběhlo slavnostní zahájení lázeňské sezóny v lázních Karlova Studánka. Již od ranních hodin se ke kostelu "Panny Marie uzdravení nemocných" sjížděla řada hostů z blízka i z daleka. Slavnost započala v zcela zaplněném chrámu pontifikální mší svatou slouženou Otcem biskupem Františkem Lobkowiczem. Po mši svaté se společně s Otcem biskupem vydali místní farníci i lázeňští hosté k pitnému pavilonu, kde proběhlo vlastní žehnání.

Celá slavnost se nesla ve velmi příjemné rodinné atmosféře hlavně díky přístupu Otce biskupa Františka, za což mu patří upřímné Pán Bůh zaplať. Velké díky také patří dalšímu z organizátorů panu MUDr. Janu Vrabcovi.

Fotogalerie:

Foto: © Milan Pchálek & Lubomír Macek FamOT

Lázně Karlova Studánka byly založeny na konci 18. stol. Německým řádem. Za první republiky zde byly například léčeni pacienti i za menší než minimální náklady - chybějící finance na provoz dorovnával Řád ze svých velkostatků. V současné době Německý řád usiluje o restituční navrácení lázní, aby mohl naplňovat své heslo Léčit a Pomáhat.